Víkend ve Varvažově

Areál kempu

Areál kempu

U startu

U startu

Cross Country - R. Mikšíková + Colette z Hrdlořez

Cross Country – R. Mikšíková + Colette z Hrdlořez

Cross Country

Cross Country

Zadržení figuranta - J. Koubíček + Sonny Corleone Atison; P. Šlauf, L. Mikysková

Zadržení figuranta – J. Koubíček + Sonny Corleone Atison; P. Šlauf, L. Mikysková

Grilování

Grilování

Poháry a balíčky krmiv Nutrilove

Poháry a balíčky krmiv Nutrilove

Rekreační areál kempu Varvažov nedaleko Orlické přehrady se o víkendu 21. – 23. června 2019 stal místem setkání majitelů a chovatelů plemene Cane Corso, které uspořádal Cane Corso klub Česká republika jako svou první akci po změně vedení na podzim 2018.

Areál kempu Varvažov je obklopen lesy a řekou a kromě krásného prostředí a výborného zázemí ve formě chatiček a restaurace disponuje též velkými travnatými plochami, které nám umožnily uspořádat i první ročník sranda závodu „Varvažovský pětiboj“.

Hlavní organizátoři akce – manželé Koubíčkovi – na místo dorazili již ve čtvrtek a během pátečního dne spolu s několika účastníky akce připravili stan, který sloužil jako základna na sobotní závod a vytyčili trasu a připravili překážky pro disciplínu Cross country a pomůcky pro disciplínu Přetahování.

Většina účastníků akce dorazila v pátek odpoledne a po ubytování a seznámení s ostatními účastníky následovala volná zábava. Kromě příjemného posezení na zahrádce restaurace bylo možné zahrát si nohejbal, košíkovou nebo ping-pong.

Mimo majitelů plemene cane corso se setkání účastnili i přátelé s několika americkými buldoky, dále stafordšírský bulteriér, boxer a knírač.

V sobotu po snídani se dopoledne neslo
ve znamení sranda závodu. Po rozlosování účastníků soutěží do 3 družstev jsme se sešli na startu 1. disciplíny, kterou byl Cross country běh. Krom několika překážek trasa zahrnovala i přechod řekou na ostrůvek a zpátky a přinesla tak zejména čtyřnohým účastníkům příjemné osvěžení.

Druhou disciplínou bylo pro páníčky odpočinkové přivolání na čas, kde byly výsledky velmi vyrovnané.

Po chutném obědě následovalo přetahování o cca 10 m dlouhý provaz s pešky na koncích. Cílem bylo přetáhnout soupeře za vyznačený střed. V této disciplíně excelovali zejména buldoci, ale velmi úspěšný byl i německý boxer.

Další soutěží bylo zadržení figuranta, jehož ústřední postavou byl profesionální kynolog Pavel Šlauf, který soutěžící psy zkušeným okem hodnotil v závislosti na jejich stáří a stupni výcviku.

Poslední disciplínou byla divácky atraktivní Manipulace spočívající v umístění nohou psa
do 4 připravených kbelíčků a ve vypití sklenice piva nebo vody a to vše na čas.

Ač v průběhu soutěží chvílemi sprchlo, bylo počasí pro tyto aktivity příjemné a zcela vyhovující.

Po skončení soutěže se účastníci akce sešli
na grilování. Maso perfektně připravili a ugrilovali manželé Novákovi a spolu s grilovanou cibulkou to byl vynikající kulinářský zážitek.

Večer jsme se v hojném počtu shromáždili v sále restaurace na přednášce p. Šlaufa na téma teorie výcviku obran pro sportovní a služební kynologii. Jednalo se o velmi poutavé povídání a mnoho přínosných informací a to jak pro úplné laiky,
tak i pro ty, co už s obranami mají nějaké zkušenosti.

Po setmění přišly na řadu noční obrany ve formě aktivizace, kdy figurant byl oblečen do celotělového obleku – tzv. ringa a každý měl možnost si v reálné situaci vyzkoušet, jak by jeho pes reagoval při přepadení ve tmě.

Později večer byla opět možnost volné zábavy a tak nechybělo příjemné posezení na zahrádce a povídání o životě s našimi psy cane corso.

Po nedělní snídani se na ploše před restaurací konalo vyhlášení výsledků „Varvažovského pětiboje“. Pro vítěze byly připraveny krásné poháry a pro všechny účastníky medaile a tašky s kvalitními masovými konzervami Nutrilove, které do soutěže věnovala firma Partner in Pet Food.

Po vyhlášení byla pro zájemce možnost účastnit se ještě semináře o handlingu, který vedla Radka Koubíčková. Účastníci získali spoustu cenných informací o tom, jak psa na výstavu připravit a jak ho správně předvést, samozřejmě s následnou praktickou zkouškou.

Byla též možnost ještě konzultovat otázky ohledně výhovy a výcviku s p. Šlaufem, který mimo jiné působí jako kynolog v jediné chovatelské stanici německých ovčáků Policie ČR.

Celý víkend se odehrával v přátelské a uvolněné atmosféře a věřím, že i ostatní účastníci byli s průběhem stejně spokojení jako já.

Děkujeme všem, kteří dorazili za skvěle strávený víkend. Speciální poděkování patří i těm, kteří se podíleli na organizaci a chodu akce – tedy Josef a Radka Koubíčkovi, Iva Souralová, Martina Orságová, Petr a Petra Novákovi a Pavel Šlauf.

Pro zájemce mohu již nyní prozradit, že se mohou těšit na další podobnou akci na podzim.

Denis Gacek


Galerie z akce

Akci perfekně fotograficky dokumentovali a fotografie poskytli: Martina Orságová, Michal Ehl, Petra Nováková. Děkujeme.

Další fotografie z akce najde v galerii na adrese:

https://orsini.rajce.idnes.cz/Cane_Corso_klub_CR_-_Varvazov_2019/

Areál kempu

Areál kempu

Vyhlášení výsledků

Vyhlášení výsledků

Vyhlášení výsledků

Vyhlášení výsledků

Cross Country - R. Labašta + Cora

Cross Country – R. Labašta + Cora

Vyhlášení výsledků

Vyhlášení výsledků

Seminář handlingu

Seminář handlingu

Manipulace - R. Labašta + Willis Bruce Atison

Manipulace – R. Labašta + Willis Bruce Atison

D. Šulc - Zachary Boyd Atison

D. Šulc – Zachary Boyd Atison

M. Volfová + Barney Saben Corhos

M. Volfová + Barney Saben Corhos

S. Fiedlerová + Britany Geraldino

S. Fiedlerová + Britany Geraldino

P. Novák + Jackie Geraldino

P. Novák + Jackie Geraldino

M. Orságová + Roy

M. Orságová + Roy

Vyhlášení výsledk

Vyhlášení výsledků –
I. Souralová

Přetahování - D. Gacek + Dakar Gemma Nera

Přetahování – D. Gacek + Dakar Gemma Nera

Posezení na zahrádce

Posezení na zahrádce

P. Burešová + Zuzi Edimark

P. Burešová + Zuzi Edimark

J. Koubíček a P. Šlauf

J. Koubíček a P. Šlauf

Některé fotografie zachycují jedince s kupírovanýma ušima. Kupírování uší je dle současné legislativy zakázáno zákonem.